چطور از شر دردهای کمر و گردن خلاص شویم؟

به گزارش پیامد نیوز، باشگاه خبرنگاران نوشت: شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به توصیه دوستان، فامیل و یا همسایگان روغن‌های گیاهی را برای تسکین برخی از دردهایتان استفاده کرده باشید.

اگر درد گردن و یا پشت شما مزمن باشد، شاید به شکلی ناامیدانه به دنبال هر کاری باشید تا بتوانید اندکی از دردتان را کم کنید.

زمانی که روغن‌های گیاهی قادر نیستند دردهای شما را کم کرده و یا درمان کنند، باید چه کار کرد؟ دکتر گِرِگ کاندی (Greg Condie) در این موارد، شمار دیگری از روش‌های خانگی را برای این موارد توصیه می‌کند.

در این جا شماری از کارهایی را که می‌توانید برای کاهش درد پشت و یا گردن انجام دهید را می‌آوریم.

۱- فعالیت بیشتر

پوشیده نیست که ورزش می‌تواند به کاهش استرس کمک کند؛ اما آن چه را که ممکن است ندانید، این است که ورزش معمولا برای دردهای مزمن نیز مفید است.

این مسئله نیز به آن خاطر است که انجام حتی چند دقیقه ورزش نیز به طور کلی، وضعیت سلامتی شما را تقویت می‌کند. بر اساس اعلام پایگاه «Healthline»، ورزش می‌تواند به کاهش التهاب، افزایش پویایی و کاهش کلی دردهایتان منجر شود.

البته باید گفته شود که ورزش به شکلی طبیعی، استرس ناشی از درد را نیز کاهش می‌دهد. پس اگر به دنبال وارد کردن ورزش بیشتری به سبک زندگی خود هستید، بهتر است ازیک قدم زدن ساده روزانه در بیرون از خانه به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه شروع کنید.

۲- یوگا تمرین کنید

شاید در ابتدا فکر کنید تمرین یوگا صرفا برای سرگرمی است و یا تنها افراد و گروه‌های خاصی مانند اینفلوئنسرهای اینستاگرام به دنبال آن می‌روند؛ اما باید به شما بگوییم این درست نیست. در حقیقت ورزش یوگا در درمان دردهای کمر و گردن موثر است. طبق اعلام دانشکده پزشکی هاروارد، شرکت در یک کلاس هفتگی یوگا، بیش از مراقبت‌های استاندارد پزشکی سبب افزایش پویایی در افرادی می‌شود که دارای اندکی کمردرد مزمن هستند.

۳- ورزش‌های کششی

درد ناشی از استرس، اغلب به دلیل انقباض و سفت شدن عضله ها است و به همین دلیل نیز باید اقدام به کشش این ماهیچه‌ها به سمت بیرون کنید. انجام یک ورزش کششی روزانه می‌تواند به کاهش طبیعی دردهای گردن و پشت کمک کند.

حتی اگر درد شما ناشی از استرس نیز نباشد، انجام حرکات کششی آرام و ملایم نیز می‌تواند معجزه کند. تنها اطمینان حاصل کنید عضلات مناسب را به روشی مناسب کشش می‌دهید. در صورت مشورت گرفتن با یک متخصص، می‌توانید راهنمایی بیشتری در این زمینه بگیرید. سعی کنید هر روز ۱۰ الی ۲۰ دقیقه حرکات کششی و سپس شل کردن عضلات را انجام دهید.

۴- ذهن آگاهی

ممکن است شما نیز بسیاری از زمان خود را صرفِ اندیشیدن درباره‌ی گذشته و آینده کنید. ممکن است آرزو کنید که‌ای کاش زندگیتان جور دیگری بود و یا به حرف‌های دیگران فکر کنید.

ذهن آگاهی تمرینی برای آگاه شدن از زمان «حال» و «حضور در لحظه» است؛ بدون این که قضاوت کنیم و بدون چرخ زدن در گذشته یا موکول کردن به آینده.

روشی برای افزایش آگاهی و تمرکز روی تنفس، حس کردن تک تک اجزای بدن در یک راستا و به طور پیوسته. ذهن آگاهی با مدیتیشن دست یافتنی می‌شود. با حضور در لحظه و تمرکز بر حال و جدا کردن ذهن از گذشته و آینده و ساکت کردن زمزمه‌های ذهنی در طول مدت کوتاهی می‌توان به ذهن آگاهی دست یافت.

حال در حالی که ممکن است فکر کنید دردهای کمر و گردن شما تنها یک بیماری جسمانی است، باید به شما بگوییم چنین نیست. نه تنها استرس از عوامل موثر در درد است؛ بلکه ممکن است خود همین استرس سبب ایجاد استرس بیشتری شده و یک چرخه معیوب را ایجاد کند.

برای همین هر روزه سعی کنید تا «ذهن آگاهی» و «مدیتیشن» را تمرین کنید. در یک حمام گرم سعی کنید بدنتان را آرام کرده و یا در حالی که ذهن خود را خالی می‌کنید و تنها بر روی نفس هایتان تمرکز می‌کنید، به شکلی آرام در طبیعت بنشینید. اگر به راحتی نمی‌توانید ذهن خود را خالی کنید، نا امید نشوید. هرچه بیشتر ذهن خود را با مدیتیشن تمرین دهید، بیشتر می‌توانید از نتایج آن برخوردار شوید.

۵- به متخصص مراجعه کنید

درد کمر و گردن می‌تواند یک بیماری ناتوان کننده و تضعیف کننده بدن باشد؛ بنابراین در صورتی که با تمامی این توصیه‌ها نتوانستید آن را تسکین دهید، باید پیش یک متخصص پزشکی بروید و با وی مشورت کنید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.