نتفلیکس به ویتنام رفت

رویترز به نقل از منابع آگاه خبر داد شرکت نتفلیکس آمریکا پس از سال‌ها مذاکره با مقامات و ارزیابی ریسک‌های موجود، در حال آماده‌سازی برای افتتاح دفتری در ویتنام است.

به گزارش پیامدنیوز به نقل از رویترز، نتفلیکس با راه‌اندازی یک دفتر محلی به اولین شرکت بزرگ فناوری آمریکایی در جنوب شرق آسیا تبدیل خواهد شد که نقشی فعال در این منطقه دارد و دفتر محلی‌اش را راه‌اندازی کرده‌است. با وجود قوانین سخت‌گیرانه ویتنام در مورد اینترنت، این اقدام نتفلیکس پروژه‌ای سودآور خواهد بود.

ترجمه رسمی مدارکت اولین گام رسیدن به رویاهاته – دارالترجمه
به گفته این منابع، نتفلیکس در مراحل اولیه برنامه‌ریزی برای یک نهاد محلی در ویتنام است که داده‌های کاربران را کنترل و محتوای حساس را ارزیابی می‌کند.

مقامات حکم جدیدی را اعلام کرده‌اند که از ماه ژانویه اجرایی می‌شود و ارائه‌دهندگان خدمات ویدیویی را ملزم به دریافت مجوز از دولت ویتنام برای فعالیت می‌کند. هرچند جزئیات اجرای آن هنوز مشخص نیست.

قانون امنیت سایبری ویتنام در سال ۲۰۱۸ تمام کسب‌وکارهای خارجی را که از فعالیت‌های آنلاین در ویتنام کسب درآمد می‌کنند، ملزم به افتتاح یک دفتر محلی کرده است. البته شرکت بایت‌دنس، مالک تیک‌تاک از گذشته، تنها شرکتِ پیرو این قانون بوده است.

مقامات ویتنامی با حصول اطمینان از افزایش قدرت مصرفی در این کشور، شروع به افزایش فشار بر شرکت‌های فناوری برای رعایت قوانین کرده‌اند.

براساس بیانیه‌ای که در وب‌سایت وزارت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری منتشر شده، نتفلیکس به مقامات ارشد دولت ویتنام گفته که در حال بررسی امکان افتتاح دفتر نمایندگی محلی طی نشست دسامبر ۲۰۲۲ با معاون استراتژی کسب‌وکار بخش آسیای این شرکت است.

مقامات ماه گذشته اعلام کردند که ۱.۸ تریلیون وون (۷۸ میلیون دلار) مالیات از گوگل، نتفلیکس و تیک‌تاک در سال ۲۰۲۲ جمع‌آوری کرده‌اند. دولت ویتنام طی سال‌های گذشته خواستار پرداخت مالیات توسط غول‌های فناوری از جمله نتفلیکس بود که بدون دفاتر محلی فعالیت می‌کردند.

شرکت‌ها گفته بودند که مکانیسم مناسبی برای پرداخت مالیات در ویتنام ندارند، اما این موضوع سال گذشته با ایجاد یک پورتال آنلاین برای این منظور برطرف شد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.