مغز متفکر پوتین: اوکراین از نقشه محو خواهد شد!

الکساندر دوگین در مصاحبه ای با العربیه گفت: روسیه بر سر دو راهی قرار گرفته و امکان ندارد که در جنگ شکست بخورد.

به گزارش پیامدنیوز به نقل از خبرآنلاین، الکساندر دوگین، متفکر روسی نزدیک به پوتین در گفتگویی اظهار داشت: روسیه به جنگ طولانی مدت ناخواسته‌ و برنامه‌ریزی نشده‌ای وارد شده است. قرار بود این جنگ یک عملیات نظامی ویژه برق‌آسا در خاک اوکراین باشد .پیوستن اوکراین به «ناتو» و غرب تاثیر عمیقی خواهد گذاشت.

دوگین در مصاحبه ای با العربیه گفت: روسیه بر سر دو راهی قرار گرفته و امکان ندارد که در جنگ شکست بخورد. شکست روسیه در اوکراین به‌معنی شعله‌ور شدن آتش جنگ داخلی است. راهی جز آزادسازی کامل اوکراین از دست نخبگان وابسته به «ناتو» وجود ندارد. روسیه در این تنازع برای بقا باید پیروز شود.

وی افزود: روسیه برای حفظ موجودیت خود می‌جنگد و جز در صورت شکست در جنگ، از سلاح‌های هسته‌ای استفاده نخواهد کرد. در تمام حالت‌ها اوکراین از روی نقشه محو خواهد شد و در واقع وجودی ندارد.

با اشاره به اینکه حجم پشتیبانی تسلیحاتی غرب از اوکراین بسیار گسترده است گفت: دریافتیم که این جنگ را پایانی نیست. جنگ علیه اوکراین به‌ویژه بعد از کودتای ۲۰۱۴ اجتناب‌ناپذیر شده بود و اتکا بر توافق‌های مینسک خطای راهبردی رهبری روسیه بود.

وی تصریح کرد: رویکرد به سوی جهانی چندقطبی با روی‌ کار آمدن ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و شی جین پینگ، همتای چینی او آغاز شده است. جهان در مرحله گذار از تک‌قطبی به سوی چندقطبی است. برخورد با غرب اجتناب‌ناپذیر است و من پوتین را به این ترغیب نکرده‌ام.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.