وحید قلیچ: حامد لک پرسپولیس را در چاه ۸۰۰متری فرو کرد!

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با بررسی شرایط این تیم در بازی مقابل نفت آبادان، به انتقاد از مربی دروازه‌بان‌های قرمزها پرداخت.

به گزارش پیامد نیوز، تیم فوتبال پرسپولیس، در هفته بیست و یکم لیگ برتر مقابل صنعت نفت آبادان در حالی با دو گل شکست خورد که حامد لک، روی یک اشتباه عجیب گل اول را دریافت کرد. اشتباهی که به نوعی باعث شد شیرازه پرسپولیس از هم بپاشد و شاگردان گل محمدی در ادامه بازی نتوانند به بازی برگردند. باختی که در آستانه دربی می تواند برای قرمزها گران تمام شود و علاوه بر ایجاد اختلاف امتیازی بین آن ها با استقلال صدرنشین، شرایط را برای دربی پایتخت هم سخت کند و آن ها را به دردسر بیندازد. وحید قلیچ، دروازه بان پیشکسوت پرسپولیس، در گفت‌وگو با خبرآنلاین، با بررسی شرایط بازی این تیم مقابل نفت آبادان، وضعیت دروازه بان های این تیم را هم مورد نقد قرار داد.

بازی پرسپولیس مقابل نفت آبادان را دیدید؟ مهم ترین ضعف و دلیل شکست تیم را چه چیزی می دانید؟

بازی را دیدم و حالم هم بد است، چون تعصب این تیم را می کشیم و حس می کنیم خودمان در زمین هستیم. حیف است با این همه بازیکن و هوادارا، پرسپولیس این قدر راحت به نفت ببازد. باعث و بانی همه این مشکلات هم دروازه بان تیم بود که تیم را در یک چاه هشتصد متری فرو برد که نگذاشت دست و پا بزند. مگر می شود در دقیقه ۷ بازی چنین گلی بخوری و هر توپی بیاید نه نگویی؟ این حامد لک، آن دروازه بان لیگ قهرمانان نبود و نمی دانم با او چه کرده اند. من رک و بی محابا صحبت می کنم. در بازی با استقلال فرصت کم است و باید حتما روحیه این بازیکن بازیایی شود. این هم وظیفه مربی دورازه بان هاست. من نمی دانم چرا اقای داوود فنایی به جای اینکه از من بپرسد و صلاح و مشورت کند، من را بلاک یا آنفالو می کند. نمی دانم دلیل این همه غرور چیست؟ مگر ما دشمن در لباس دوست هستیم که به شما نزدیک شویم؟ ما به عنوان دوست نزدیک می شویم و می گوییم اگر کمکی بر می آید انجام دهیم. مگر می گوییم با ما قرار داد ببندید یا جای کسی را بگیریم؟ اصلا اینطور نیست و می خواهیم کمک کنیم.

شما خودت شاگرد من بودی و دیدی چطور به بازیکن روحیه می دهم و دروازه بانی که فراموش شده را بر می گردانم. لاقل دستت را دراز کن و از ما کمک بگیر؛ چیزی از تو کم نمی شود. من الان ۷۰ کامنت دارم که می گویند تو مقصر این وضعیت تیم هستی که اعلام امادگی نمی کنی به تیم کمک کنی. من همه جوره گفتم ولی کسی توجه نمی کند. وقتی می بینیم آقای محمد محمدی که هم در استقلال و هم پرسپولیس بازی کرده، در تلویزیون هر دو بازی را تفسیر می کند، این نکته را می رساند که تلویزیون هم می خواهد در حق پرسپولیس ظلم کند. مگر باید حتما استقلال قهرمان شود؟ چرا در روز روشن با گل گهر بیچاره اینکار را کردید؟ چرا همه برای قلعه نویی شمشیر را از رو بستید؟ او چه گناهی کرده که تیمش به این خوبی بازی می کند اما چنین کاری می کنید؟ توپ از کنار بازیکن رد شده اما آن را پنالتی گرفتند. مگر چنین چیزی می شود؟ چه دست هایی در کار است؟ چرا به خودشان اجازه می دهند که فرزاد مجیدی در زمین  هرکاری می خواهد انجام دهد؟

شما در این مدت چند بار سر تمرین پرسپولیس رفتید و با داوود فنایی هم ملاقات داشتید؛ با این وجود باز هم درباره شرایط دروازه بان ها، با شما صحتبی نداشتند؟

اصلا ناراحت شده بودند از اینکه من سر تمرین رفتم در حالی که ما شما را دوست داریم و می خوهیم کمک کنیم. باید تا دیر نشده در همین هفته این کار را انجام دهید. در بین پیشکسوتان پرسپولیس ،هیچ گلری از من به تیم نزدیک تر نیست.

من در ۹ دربی بازی کرده ام. شما باید خودت بگویی وحید قلیچ، یک هفته بیا و کنار تیم باش؛ من که بلدم چه کار کنم. تو وقتی خودت از نظر فنی ضعیف شدی، من تو را  برگرداندم که به تیم ملی هم رسیدی. کمک خواستن که عیبی ندارد. تا کی اینقدر غرور آقای لک؟ چرا باید یک نفر انقدر غرور داشته باشد؟ با اینکه اینطور گلی دریافت می کنی بعد با دستکش‌ات بازی می کنی. باید قبول کنید که بد بازی کرده اید و باید شرایط را به نفع خود برگردانید. ما که آمادگی اش را داریم بگویید تا کمک کنیم؛ ما که نمی خواهیم جا و مقام شما را بگیریم. پس پیشکسوت کجا به درد می خورد؟ مشورت گرفتن که گناه نیست.

پرسپولیس در نقل و انتقالات هم یک گلر جدید گرفت که در بازی قبل هم به میدان رفت؛ وضعیت او را چطور دیدی؟

گوهری هم عملکرد خوبی نداشت و شرایط بازی نداشت. او در بازی قبل استرس داشت؛ من دست‌هایش را دیدم که می لرزید. او هم نیاز به ریکاوری دارد. هیچ عیبی ندارد اگر مشورت کنند و نظر ما را بپرسند. شما اگر از ما کمک بخواهی، اول به خودت کمک کرده ای. ما که نمی خواهیم جای شما را بگیریم، جای شما محفوظ است و همه می دانند مربی دروازه بان های تیم یحیی، داوود فنایی است. در دنیا هم رسم است که از پیشکسوت مشورت می گیرند. اولیور کان می گفت هر وقت مربی‌ام احساس می کرد به کمک نیاز دارد، با سپ مایر صحبت می کرد.

چه اشکال دارد همه اینطور باشند؟ ما چند بار اعلام امادگی کردیم که به عنوان یک همراه، یک هفته در کنار تیم باشیم؛ اگر در این یک هفته آن چیزی که می خواهید نشد، ما دیگر دور فوتبال نمی آییم. ما همیشه درجریان وضعیت تیم بوده ایم و به تمرینات سر زدیم.

با این وصف وضعیت پرسپولیس برای دربی را چطور می بینید؟

شرایط خیلی سخت است. پرسپولیس از نظر بازیکن قوی است اما نمی دانم چرا اینطور بازی می کنند. شما رضا اسدی را دیدید؟ یک سانتر کرد اما همان سانترش کجا رفت؟ اصلا  انتقادها هم رویش تاثیری ندارد. این هفته کار سخت چون استقلال به هر طریقی شده، بازی را برده و روحیه خوبی دارد اما تیم ما از نظر روحی، نیاز به ریکاوری دارد و باید حتما روحیه‌شان بازیابی شود؛ چون بازی سختی است و باید با آمادگی همه جانبه به مصاف استقلال بروند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.