فنونی‌زاده عذرخواهی کرد و از بازداشتگاه آزاد شد

شکایت سپهر حیدری از مهدی فنونی‌زاده موجب بازداشت این پیشکسوت شده بود؛ البته ماجرا با وساطت برخی پیشکسوتان و یک عذرخواهی مجازی ختم به خیر شد.

به گزارش پیامد نیوز، ماجرای کری خوانی سپهر حیدری و مهدی فنونی‌زاده مربوط به امروز و دیروز نیست. از چند ماه قبل این دو پیشکسوت پرسپولیس و استقلال در فضای مجازی برای یکدیگر کری خوانی می‌کردند و حتی کار آنها در ادامه به توهین های اینستاگرامی نیز کشیده شد.
در آن زمان ماجرا وسعت زیادی پیدا کرد و اختلاف دو طرف بالا گرفت اما بعد از چند روز در نهایت همه چیز تمام شد. وقتی برخی پیشکسوتان از فنونی‌زاده و حیدری خواستند که به این جنجال مجازی پایان بدهند، آنها نیز در نهایت راضی شدند که دیگر مطلبی را در صفحات شخصی‌شان علیه یکدیگر منتشر نکنند اما هیچ‌کس تصور نمی‌کرد این ماجرا چند ماه بعد ادامه‌دار شود و کار به بازداشت فنونی‌زاده نیز بکشد!
ماجرا از این قرار است که چندی قبل مهدی فنونی‌زاده پیشکسوت استقلال در صفحه شخصی‌اش با برخی نزدیکان خود لایو اینستاگرامی را ترتیب داد. در جریان این لایو و در لابه لای صحبت های مطرح شده درباره استقلال، فنونی‌زاده بار دیگر توهین هایی را به سپهر حیدری و همسر این پیشکسوت پرسپولیس نسبت داد که اینبار دیگر خبری از پاسخ اینستاگرامی کاپیتان سابق سرخ‌ها نبود.
حیدری بلافاصله مساله این لایو جنجالی را از طریق پلیس فتا پیگیری و اقدام به طرح شکایت علیه فنونی‌زاده کرد. با به جریان افتادن پرونده شکایت حیدری از فنونی‌زاده در پلیس سایبری و محکومیت پیشکسوت آبی ها توسط دادگاه، قاضی پرونده قرار بازداشت برای وی صادر کرد.


پستی که سپهر حیدری بعد از آزادی مهدی فنونی‌زاده در اینستاگرامش منتشر کرد.

حتی کار به جایی رسید که حیدری اقدام به بازداشت پیشکسوت استقلال کرد و فنونی‌زاده ساعاتی بازداشت بود. اگرچه پیشکسوت پرسپولیس قصد داشت به‌خاطر توهین فنونی‌زاده به خودش و خانواده اش او را روانه زندان کند اما در نهایت پادرمیانی برخی پیشکسوتان و رفقای مشترک باعث شد تا سپهر حیدری از شکایتش صرف نظر کند و در عوض فنونی‌زاده نیز با انتشار یک ویدئو بابت صحبت هایی که در گذشته بر زبان آورده عذرخواهی کند.
مقدمات آزادی فنونی‌زاده امروز فراهم شد و طبق قرار صورت گرفته، پیشکسوت آبی ها ساعاتی قبل یک ویدئوی عجیب در اینستاگرامش منتشر کرد که هیچ شباهتی به مطالب قبلی مطرح شده ندارد.
فنونی‌زاده در این ویدئو می‌گوید: «سلام، مهدی فنونی زاده هستم؛ پیشکسوت باشگاه استقلال. قصد دارم بابت لایوی که چند روز پیش داشتیم، از آقای سپهر حیدری و خانواده‌اش عذرخواهی کنم .»
نکته قابل توجه این بود که فنونی‌زاده در صحبت های قبلی اش از تیم پرسپولیس با لفظ «پیروزی» یاد می‌کرد اما در ویدئویی که امروز منتشر کرده،‌ سرخ‌های فوتبال ایران را «پرسپولیس» خطاب می‌کند. او ادامه می‌دهد: «از هواداران باشگاه پرسپولیس نیز همینطور و امیدوارم این عذرخواهی بنده را پذیرا باشند. ممنون و سپاسگزارم.»
گفته می‌شود سپهر حیدری از فنونی زاده خواسته بود که او از هواداران پرسپولیس هم بابت حرف های قبلی اش عذرخواهی کند و نام باشگاه را نیز درست بر زبان بیاورد.
حیدری بعد از این ماجراها پستی را در اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت: «همه می‌دانند خط قرمز زندگی من خانواده‌ام و تیم محبوبم پرسپولیس است. کسی که بخواهد به این خط قرمز بی‌احترامی کند، از او نمی‌گذرم. اگر وساطت پلیس محترم فتا و چند تن از بزرگان پرسپولیس نبود، به همین کلیپ که گویای همه چیز هست در هنگام بازداشت رضایت نمی‌دادم و تا آخر شکایت را ادامه می‌دادم.»
او افزود: «ممنون از پلیس فتا به‌خاطر پیگیری هایشان که هیچ کار غیراخلاقی از چشم‌هایشان پنهان نمی‌ماند.»
با همه این تفاسیر به نظر می رسد مساله حیدری و فنونی‌زاده بعد از چند ماه جنجال در فضای مجازی پایان پذیرفته؛ بی تردید چنین اتفاقاتی میان بازیکنان سابق فوتبال که سوابق زیادی در عرصه ملی هم دارند، پذیرفتنی نیست و حالا که ماجرای این دو پیشکسوت ختم به خیر شد، انتظار می‌رود دیگر شاهد چنین مسائلی میان موسپیدهای فوتبال نباشیم؛ خصوصا این روزها که هر اظهارنظری در فضای مجازی می‌تواند زمینه‌ساز یک جنجال بزرگ میان طرفداران استقلال و پرسپولیس شود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.