رقم پاداش اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال افشا شد +عکس

به گزارش پیامد نیوز به نقل از خبرورزشی، صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ هر چند کام مردم را شیرین کرد اما اتفاقات پس از آن اوضاع این رشته پرطرفدار را در بی ثبات ترین شرایط خود قرار داده است. با شرایطی که برای فوتبال رقم خورده به نظر می رسد تا روز ۱۰ خرداد که مجمع تعیین کننده این فدراسیون برگزار خواهد شد، اوضاع به همین منوال خواهد بود.

پررنگ ترین بخش صعود تیم ملی پاداش‌هایی است که به مسئولان بخش‌های مختلف فدراسیون فوتبال از رئیس گرفته و سرپرست و اعضای کادر فنی گرفته تا اعضای هیئت رئیسه و روسای کمیته‌های اخلاق و استیناف و انضباطی و … پرداخت شده است.

پاداش پیروزی‌ها و صعود تیم ملی در دو مقطع پرداخت شده که مقطع اول مربوط به چهار دیدار حساس و سرنوشت ساز به میزبانی بحرین بود که تیم ملی با کسب چهار برد مقتدرانه توانست به مرحله نهایی انتخابی صعود کند. مقطع دوم پرداخت پاداش‌ها هم به بعد از صعود تیم ملی مربوط می شود. مقطع دوم در شرایطی پرداخت شد که شهاب الدین عزیزی خادم با تصمیم و رای اعضای هیئت رئیسه از مسئولیت خود موقتا عزل شده بود و پاداش صعود تنها به اعضای کادر فنی و سرپرستی و بازیکنان تیم ملی پرداخت شده است.

اولین جرقه افشای پاداش‌های دریافتی به شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال مربوط می شد که مخالفان او و آنهایی که زمینه برکناری موقتش را فراهم کرده بودند، میزان پاداش دریافتی او را در اختیار رسانه‌ها قرار دادند که طی آن رئیس معزول ۳۰۶ میلیون تومان دریافت کرده بود.

دومین نفری که میزان پاداش او در مدت حضورش افشا شد، مجتبی خورشیدی سرپرست تیم ملی فوتبال ایران بود که عنوان شد مبلغی حدود ۹۱۵ میلیون تومان دریافت کرده است.

این افشاگری‌ها در شرایطی صورت گرفت که هیچکدام از افرادی که اسناد پاداش و حقوق رئیس را به بیرون داده بودند، حاضر نشدند اشاره ای به میزان دریافت پاداش صعود تیم ملی از سوی اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال کنند. این در حالی است که اعضای هیئت رئیسه هم بعد از بازیهای بحرین پاداش صعود را دریافت کرده و در کنار آن موارد دیگری را نیز دریافت کرده اند.

از بین اعضای هیئت رئیسه حیدر بهاروند، شهره موسوی و حمیدرضا مهرعلی رقمی به عنوان پاداش دریافت نکرده اند اما میرشاد ماجدی، مهرداد سراجی، احمدرضا براتی، خداد افشاریان، بهرام رضاییان، احسان اصولی و طهمورث حیدری مبالغ مختلفی را به عنوان پاداش چهار بازی تیم ملی برابر هنگ کنگ، کامبوج، بحرین و عراق دریافت کرده اند. ضمن این که حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون نیز به همین خاطر رقمی را دریافت کرده که جمع کل این پاداش‌ها به بالای ۴ میلیارد ریال می رسد. رقم دریافتی اعضای هیئت رئیسه و دبیرکل فدراسیون ۴۰۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

کلیه عوامل فدراسیون فوتبال از صدر تا ذیل به خاطر صعود تیم ملی فوتبال ایران رقم‌هایی را به عنوان پاداش دریافت کرده اند که بیشترین رقم به بازیکنان تیم ملی و کمترین رقم برای کارمندان بخش‌های مختلف در نظر گرفته شده است که همه آنها تایید هیئت رئیسه را دارند.

نکته عجیب اینجاست که در بین دریافت کنندگان پاداش اسامی روسای کمیته‌های انضباطی، اخلاق، استیناف و تعیین وضعیت که باید به عنوان ارکان قضایی فدراسیون دارای استقلال باشند هم دیده می شوند. این در حالی است که هم عزیزی خادم و هم اعضای هیئت رئیسه قرار است شکایت خود را در کمیته اخلاق پیگیری کنند.

در بین افرادی که این پاداش را دریافت کرده اند منصور قنبرزاده سرپرست سابق دبیرکلی فدراسیون فوتبال هم قرار دارد که مبلغ بالغ بر ۳۵ میلیون تومان دریافت کرده است.

خالص دریافتی پاداش اعضای هیئت رئیسه (که در این لیست عنوان حقوقی و مسئولیت آنها در کمیته‌های مختلف درج شده)، دبیرکل و ارکان قضایی فدراسیون فوتبال به شرح زیر است:

– مهرداد سراجی : ۵۸۵ میلیون ریال
– احمدرضا براتی : ۵۸۵ میلیون ریال
– خداداد افشاریان: ۵۸۵ میلیون ریال
– احسان اصولی : ۵۸۵ میلیون ریال
– طهمورث حیدری: ۵۸۵ میلیون ریال
– میرشاد ماجدی : ۵۸۵ میلیون ریال
– بهرام رضاییان (دریافتی ۱۵ درصد): ۳۵۱ میلیون ریال
– حسن کامرانی فر (دریافتی ۱۰ درصد): ۲۳۴ میلیون ریال
– یونس اسدی مقدم – رئیس کمیته اخلاق (۵ درصد): ۱۱۷ میلیون ریال
– ابوالفضل حسن زاده محمدی – رئیس کمیته انضباطی: ۱۱۷ میلیون ریال
– علیرضا صالحی – رئیس کمیته استیناف: ۱۱۷ میلیون ریال
– جمشید نورشرقی – رئیس کمیته تعیین وضعیت: ۱۱۷ میلیون ریال
– منصور قنبرزاده – سرپرست سابق دبیرکلی(۱۵ درصد): ۳۵۱ میلیون ریال

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.