مرگ‌ومیرهای کرونایی در تهران تک رقمی شد

به گزارش پیامد نیوز، دکتر نادر توکلی درباره وضعیت کرونا در تهران با گذشت تعطیلات نوروزی، گفت: در حال حاضر خوشبختانه وضعیت بیماری مناسب شده و روند کاهشی شده است. تعداد مراجعین کرونایی بسیار کاهش داشته است. البته تا هفته اول فروردین ماه با یک آنفلوآنزای فصلی هم مواجه بودیم که عمدتا افرادی بودند که با علائم سرماخوردگی مراجعه می‌کردند و بیماری شدید هم ایجاد نکرد و گسترده هم نشد.

وی افزود: طبق آخرین آمار کرونا در استان تهران، تعداد بستری‌های روزانه به زیر ۲۰۰ رسیده است و کل تعداد بستری‌های کرونایی استان تهران هم ۸۸۰ نفر است. در عین حال دو سه روز است که مرگ‌های کرونایی در تهران تک‌ رقمی شده است و در ۲۴ ساعت گذشته هفت مورد کرونا مثبت فوتی داشتیم. در عین حال روند عادی است و باتوجه به اینکه در بیمارستان‌ها اعمال الکتیو در ایام نوروز وجود نداشته، تخت بیمارستانی هم به اندازه کافی موجود بود و مشکلی نداریم.

توکلی با بیان اینکه شرایط بیماری در تهران تقریبا عادی است، گفت: کماکان نسبت به تزریق دز سوم واکسن توصیه می‌شود. شرایط هم تقریبا معمولی است. ان‌شاءالله بعد از تعطیلات و از ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ بازگشایی مدارس را خواهیم داشت و تمام فعالیت‌های آموزشی از سر گرفته می‌شود. در عین حال توصیه می‌شود که پروتکل‌های بهداشتی اعم از استفاده از ماسک، تهویه مناسب و … رعایت شود.

وی درباره تاثیر سفرهای نوروزی بر روند بیماری کووید ۱۹ بعد از تعطیلات، گفت: در فاصله ۱۵ تا ۳۰ فروردین ماه باید روند وضعیت بیماری را پایش کنیم. ممکن است به دلیل افزایش سفرها و شرایطی که در نوروز داشتیم، درصدی افزایش در بیماری داشته باشیم که امیدوارم قابل توجه نباشد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.