۱۰ ستاره سرخابی، عصای دست مجیدی و گل‌محمدی

۱۰ ستاره سرخابی، عصای دست مجیدی و گل‌محمدی

به گزارش پیامد نیوز، دربی شماره ۹۸ روز پنجشنبه در هفته بیست و سوم لیگ برتر برگزار می شود که می توان آن را از یکی مهم ترین دربی ها در سال های اخیر بر شمرد.

هیجان، حساسیت، جذابیت، لذت، شور و شوق؛ این ها گل واژه هایی است که می توان دربی پنج شنبه را در آن خلاصه کرد؛ رقابتی جذاب که همیشه از حساسیت بالایی برخوردار بوده و حالا رقابت شدید بین دو تیم، و فاصله امتیازی کم آن ها باعث شده تا این رقابت حساسیتی دو چندان داشته باشد. استقلال در این فصل یکی از بهترین فصل هایش را می گذراند، و با ۶ امتیاز اختلاف با پرسپولیس رده دومی، حسابی اسبش را زین کرده تا با پرشی بلند از ایستگاه پرسپولیس، سایه خودش را روی جام بیندازد. در سوی مقابل هم قرمز ها با اینکه در این فصل، از شرایط آرمانی خود دور شده اند، همچنان در لیگ مدعی هستند و با قرار گرفتن روی پله دوم، همچنان مدعی قهرمانی اند. همین موضوع، باعث شده تا دربی به معنی واقعی ۶ امتیازی باشد و به نوعی حکم قهرمانی را برای تیم ها امضا کند.

همین نکته باعث شده تا سرمربیان سرخابی، ستارگان دیروز و ناخداهای امروز این دو تیم، برنامه ای جدی برای این بازی داشته باشند و روی ساق های ستاره هایشان در این بازی، حساب ویژه ای باز کنند.

به همین بهانه، در ادامه به بررسی وضعیت ستاره های دو تیم، و پنج بازیکن برتر سرخابی ها در این فصل می پردازیم.

استقلال؛ از مهدی پور جونینیو تا نیک نفس پر انرژی

مهدی مهدی پور
جونینیوی استقلال؛ این لقبی است که طرفداران آبی به مهدی پور سنجاق کرده اند. مهدی پور در این فصل یکی از ستاره های اصلی تیم مجیدی بوده که در میانه میدان حسابی کار را برای استقلال به پیش برده. ضربات ایستگاهی دقیق، شوت های سنگین و بازیگردانی مناسب باعث شده تا مجیدی روی او حسابی ویژه باز کند و گل های سه امتیازی اش عصای دست مجیدی در این فصل بوده.
مهدی پور با ثبت آمار ۲.۱ پاس کلیدی، ۶۷.۷ لمس توپ و نرخ تبدیل شوت به گل ۷.۱ یکی از وزنه های اصلی در این فصل بوده. موضوعی که باعث می شود تا مجیدی حسابی روی این بازیکن، و درخشش او در بزنگاه های حساس برای دربی حساب کند و منتظر باشد تا شوت های کلیدی، و پاس های دقیق مهدی پور گره های کور دربی را برایش بازکند.

کوین یامگا
الماس سیاه استقلال در این فصل به مثابه نقش اول فیلم های هالیوودی، یک تنه قهرمان تیمش بوده و توانسته دست استقلال را در دست صدر جدول بگذارد. یامگا که بر خلاف ژستد، دیگر همتای خارجی اش در استقلال عملکرد خوبی در این تیم داشته، ۱۰ گل به ثمر رسانده و با دو گل اختلاف نسبت به منشا، یکی از گزینه های اصلی آقای گلی در این فصل است. یامگا در آستانه رسیدن به رکورد برترین گلزن خارجی آبی هاست و حالا همه نگاه ها به اوست تا در دربی بتواند سه امتیاز مهم را به حساب استقلال واریز کند. باید دید یامگا می تواند در دربی یک تیر و دو نشان کند و با گلزنی در این مسابقه، تیمش را به یک برد شش امتیازی برساند و اتوبان قهرمانی را صاف کند؟

حسین حسینی
خط دفاع آبی ها در این فصل، یکی از ستون های موفقیت شان بوده و آن ها توانسته اند حتی در بازی هایی که موقعیت گل چندانی نداشته اند، بازی را با تکیه بر بردهای اقتصادی و خط دفاع محکم خود، ورق را به نفع خود برگرداند. حسینی در این فصل توانست رشید مظاهری را به نیمکت تبعید کند و حتی او از باشگاه جدا شود تا حالا قفس توری تیمش را در اختیار داشته باشد. از سوی دیگر، پرسپولیسی ها حساب ویژه ای روی خط حمله خود، و بازیکنانی همچون مهدی عبدی کرده اند که مطمئنا حسینی می تواند نقش مهمی در این بازی داشته باشد.

علاوه بر این حسینی پس از رکورد شکنی در استقلال حالا می تواند با درخشش در دربی یک آمار ویژه دیگر را در کارنامه اش ثبت کند و خود را در تاریخ استقلال بیش از پیش ثبت کند.

عارف غلامی
وقتی حکم سربازی مرادمند و یزدانی، دو دفاع استقلال صادر شد تا پادگان استقلال از مدافع خالی شود، بازگشت عارف غلامی به خط دفاع به مثابه کادویی بود که یک دفعه از راه رسید تا آبی ها را شگفت زده کند. غلامی قبل از مصدومیت یکی از بازیکنان اصلی استقلال بود و بیم آن می رفت که نتواند پس از مصدومیت سنگین، خودش را با ترکیب آبی ها وفق دهد اما حالا در بازی های اخیر، نشان داده می تواند خلا سربازان آبی را به خوبی پوشش دهد و خیال استقلال را از این بخش تا حدودی راحت کند. مطمئنا مجیدی روی حضور او و سیلوا در دربی حساب ویژه ای باز کرده و باید دید بازی رونمایی از آن ها، می تواند با برد استقلال همراه شود یا نه.

زبیر نیک نفس
بعد از غیبت در ترکیب اولیه استقلال در شهرآورد دور رفت، هیچ‌کس به اندازه‌ی زبیر نیک‌نفس اشتیاق شروع دربی را ندارد. هافبک سخت‌کوش آبی‌ها که یکی از کلیدی‌ترین مهره‌ها در روند مثبت نتیجه‌گیری استقلال بوده است، بازی برابر گل‌گهر را به دلیل مسمومیت غذایی از دست داد و در بازی بعد برابر فجر هم به صورت تعویضی وارد زمین شد تا با استراحت کافی برای دربی آماده شود.

بازیکن خوش استیلی که فرهاد مجیدی برای فتح دربی، امید زیادی به میدان‌داری او دارد. زبیر که نشان داده به همراه مهدی‌پور توانایی بالایی در بازپس‌گیری و حفظ توپ دارد، پنج‌شنبه جدال سختی با کامیابی‌نیا و سرلک تجربه خواهد کرد. معمولا در بازی‌هایی با سطح حساسیت دربی، اولین اشتباه، بدترین پیامد را به همراه خواهد داشت. موضوعی که تاثیرگذاری بازیکنی چون نیک‌نفس را دوچندان می‌کند تا با مسئولیت‌پذیری بیشتری در دربی به میدان برود.
آنچه مسلم است، انگیزه‌ی بالای نیک‌نفس برای حضور فیکس و درخشش در شهرآورد روز پنج‌شنبه، یکی از دلایل خوش‌بینی استقلالی‌ها به فرجام خوش دربی خواهد بود.

امیررضا احمدی

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.