منصوریان خطاب به مجیدی: آقاپسر خوشتیپ رفتارت رو عوض کن!

به گزارش پیامد نیوز، بعد از برتری هفته گذشته مقابل پرسپولیس، منصوریان امید زیادی داشت تا برابر استقلال نیز دست پر از زمین خارج شود و دو هفته رویایی را به نام خود و تیمش کند. اما شاگردان فرهاد مجیدی با یک برد اقتصادی دیگر مانع از تحقق این هدف طلایی‌پوشان در استادیوم آزادی شدند. در پایان بازی و نشست خبری منصوریان اما حواشی جالبی رقم خورد. جایی که به نظر می‌رسید بیشتر از باخت مقابل استقلال، منصوریان بابت رفتار فرهاد مجیدی خشمگین و عصبی است.
*بازی امشب نقطه‌ی تاریکی داشت!
دو دقیقه بعد از صحبت‌های ابتدایی منصوریان، او به انتقاداتی که ذهنش را درگیر کرده بود پرداخت و با اشاره به این مساله اینطور گفت: بازی یک نکته بسیار تاریک داشت که کادرفنی ما را خیلی اذیت کرد. کنفرانس خبری 88 دقیقه ای اینجا داشتم بعد از بازی با ذوب آهن. همه نود و هشتی‌ها اخلاق مرا می شناسند. زیر و رو ندارم و اصلا اهل غیبت نیستم، اگر اینطور باشد شب زنگ می زنم عذرخواهی می کنم. تمام زندگی ام روی محور احترام بوده است. یک بار در دیدار مقابل گل گهر حاج امیر (قلعه نویی) به من گفت آن صحنه پنالتی است و گفتم اگر شما می گویید حتما هست. تمام زندگی ام این است که قدم را کوتاه کنم که با مردم بتوانم انعطاف داشته باشم. دیدگاه من این است که ما نباید خودمان را در خانه پنهان کنیم حتی در این شرایط کرونا. به مردم احترام بگذاریم و به دوستان قدیمی هم همینطور. این بازی یک نکته تاریک داشت. من البته همیشه و از صمیم قلب برای استقلال و پرسپولیس آرزوی موفقیت دارم.
* چک من به خاطر فرهاد مجیدی در خانه‌ی فتح‌اله‌زاده است!
سرمربی نفت آبادان در توضیح اتفاقی که او را دلگیر کرده است گفت: باید قبول کنیم هر کس از خانه بیرون می آید، حتی هوادار آبادانی، البته حالا آبادان را کنار بگذاریم و اینجا (آبادان) عجیب فقط زردطلایی هستند. شما اگر آنجا پیراهن دیگری بپوشید به شکلی نگاهت می کنند که بروی و بدو بدو پیراهن زرد بخری. ما اتفاقات زیادی را پشت سر گذاشتیم. من از سال 63 فوتبال بازی می کنم. می‌خواهم به آن نقطه تاریک برسم که ما امروز خیلی اذیت شدیم. از 1387 و بعد از خداحافظی ام کار مربیگری را آغاز کردم. امروز یک اتفاقی افتاد که من نمی دانم قیمت فوتبال چقدر است. دوست خوبم آقای فرهاد مجیدی خیلی ریلکس از کنار ما رد شد. من یک نگاهی به محمد خرمگاه کردم و یاد آن موقعی افتادم که ایشان به استقلال آمده بود و می‌خواست فوتبال بازی کند، آقای فتح الله زاده گفتند خیلی لاغر است. به او (فتح الله زاده) گفتم شما 10 تومان بده و بگذار خانه بگیرد. گفت نمی‌دهم که 10 تومان به خودش داده‌ام. گفتم من از شما خواهش می‌کنم 10 تومان به او بدهید تا خانه بگیرد. گفت برو چک شرکتت را بیاور و اینجا بگذار! چک شرکت من دست علی آقای فتح الله زاده است بابت خرید خانه ایشان (فرهاد مجیدی). آن چک 10 میلیونی را دادم که اگر آسیب ببیند برداشت شود! امروز نقطه تاریکی را من در این فوتبال دیدم.

*از امیر قلعه‌نویی بزرگ‌تر در استقلال نداریم!
منصوریان در ادامه گفت: فکر می کنید قیمت یک برد و قهرمانی چقدر است؟ ما نمی  توانیم بگوییم برای استقلالی‌ها کسی بالاتر از امیرخان قلعه نویی است. من خودم 15-10 سال تلاش کنم و 5-4 قهرمانی بیاورم یک روز اما اگر به امیرخان نگاه کنم یادم می‌آید که ایشان یک روز دست مرا گرفتند و سر تمرین استقلال معرفی کرد. ممنون آن روز ایشان هستم. به او زنگ می‌زنم و می گویم پدرم تا روزی که زنده بود و مادرم که اکنون در قید حیات هستند همیشه دعایت می کنند. شما، عمو نصی و آقای اولیایی را. امروز من  به عنوان برادر یک نصیحت به فرهاد مجیدی می‌کنم؛  فوتبال می‌گذرد و قهرمانی‌ها پشت سر هم می‌آید. ما بالاتر از منصورخان در دوره قبل از لیگ برتر نداشتیم. ناصرخان را داشتیم که خودش اسطوره اخلاق بود.

*حالا می‌فهمم چرا مربیان استقلالی جلوی مجیدی به انفجار می‌رسند!
سرمربی نفت با جملاتی جالب در این بخش رو به فرهاد مجیدی گفت: آقا پسر گل، شما ما را هم که بردید هیچ مساله ای نیست. ما امروز باختیم. ما امروز تلاش می کردیم شما را ببریم ولی اینکه از کنار حداقل محمد خرمگاه و حسین کاظمی می‌گذری و آن ژست همیشگی‌ات را می‌گیری و آن دوربین را هم کنارت می‌بری تا در راه یکی کت تو را بگیرد و بری داخل رختکن دست بزنی و … . به نظر من هیچکس در آینده و در نسل سال 90 و 1400 از فوتبال ما چیزی یادش نمی‌آید. الان من مثلا به یک بچه می‌گویم در سال 74 اولین مرد سال فوتبال باشگاه بودم، می گوید عمو من شش ماه قبلش تازه به دنیا آمدم. آن لحظه ای که ما را می بیند تا روزی که زنده است یادش می ماند. امروز نکته تاریکی داشت و الان فهمیدم چرا بعضی سرمربیان استقلالی مقابل فرهاد بازی می‌کنند به درجه انفجار می‌رسند. آقا فرهاد مجیدی، پسر خوش تیپ می خواهم یک تغییر رویکرد در رفتارت داشته باشی. می دانم که ما یک زمینه دوستی قبلی داشتیم، قبل از مسابقه هم برادرت پیش من بود. البته نمی دانم و شاید ما را آن قسمت (جایی که مدعی است فرهاد مجیدی بدون توجه به وی و کادرش از جلوی آنها گذشتند) هایلایت و شطرنجی کرده بودند که از بغل ما رد شدند. من روزهای تلخ و شیرین زیادی را دیدم. استقلال و پرسپولیس را بردم و  برابر استقلال و پرسپولیس بازنده شدم. من روزی که اینجا آقای برانکو را بردم در برنامه زنده اعلام کردم که من ایشان را شانسی بردم و ایشان از من مربی تر است چون مربی خود من بوده است. نمی خواهم فنی صحبت کنم و اگر سوالی هست بگویید. انگار شما بعد از 25-20 سال احساس می کنید که مثلا فوتبال چقدر می تواند مهم باشد که با این ادبیات و رفتار از پیش ما رد شود

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.