پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن آغاز شد/ سقف تسهیلات چقدر است؟

وزیر راه و شهرسازی از آغاز پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن با مدت بازپرداخت ۲۰ ساله خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری برای ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد از ۳ میلیون واحدی که در دستور کار است، زمین آماده می‌شود.

به گزارش پیامد نیوز، رستم قاسمی ، وزیر راه‌ و شهرسازی شب گذشته در ارتباط زنده با یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: ساخت مسکن در کشور به بازه زمانی یکسال و نیمه نیاز دارد. بر این اساس برای تحقق چهار میلیون مسکن تا پایان دولت سیزدهم باید در دو مرحله دو میلیونی هدف مورد نظر را دنبال کنیم تا به تعهد خود جامه عمل بپوشانیم.

قاسمی، یکی از محدودیت‌های طرح نهضت ملی مسکن در استان‌های شمالی را محدودیت زمین برشمرد و گفت: با روش‌های مختلف بخشی از این زمین‌ها تامین شده است و جمعه ۱۳ اسفندماه برای بخش باقی‌مانده پیگیری‌ها انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در اغلب استان‌های کشور زیرساخت‌های لازم برای طرح نهضت ملی مسکن آماده شده است، عنوان کرد: استان آذربایجان شرقی یکی از استان‌هایی است که بخش زیادی از زیرساخت‌ها را برای شروع عملیات اجرایی مهیا کرده است؛ در این زمینه همچنین الحاقاتی به شهر همدان داشتیم و در کرمانشاه نیز در چند روز گذشته کلنگ ۲۰ هزار واحد مسکونی در کل استان و حدود ۱۰ هزار واحد در شهر کرمانشاه زده شد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال برای ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد از ۲ میلیون واحدی که در دستور کار داریم، زمین را آماده خواهیم کرد، گفت: به صورت مداوم نیز در حال پیگیری همه استان‌ها هستیم تا در زمان تعیین شده سهم خود را شروع کنند.

قاسمی سقف وام هر واحد را تشریح و اعلام کرد: براساس توافق با شورای پول و اعتبار سهم هر واحد و استان را به لحاظ سقف وام اعلام کردیم، در این راستا سهم شهری مثل تهران و مرکز استان‌ها ۴۰۰ میلیون و سهم روستا ۲۰۰ میلیون تومان بوده که به همه بانک‌ها ابلاغ شده است و بانک‌ها با تعیین اقساط ۲۰ ساله آغاز به کار کرده‌اند و تسهیلات در حال حاضر و تا زمان پیشرفت وضعیت افزایش نخواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: همچنین ۴۰هزار میلیارد تومان برای ودیعه کسانی که در شرایط فعلی با مشکل مواجه هستند، به عنوان ودیعه مسکن اجاره‌ای پیش‌بینی شده است که در سایت وزارت راه و شهرسازی اعمال خواهد شد و مردم می‌توانند بنابر نام‌نویسی که صورت می‌گیرد، تسهیلات مذکور را دریافت کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.