مسیر طلای جهانی تغییر خواهد کرد؟

قیمت طلا امروز دوشنبه پس از آن که داده‌ها نشان داد تورم ایالات‌متحده کاهش یافته است، ثابت ماند.

به گزارش پیامد‌‌ نیوز، به نقل از ایبنا، بهای جهانی هر اونس طلا ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۲۳۲۷ دلار و ۱۲ سنت رسید. قیمت‌ها در سه ماهه دوم بیش از چهار درصد افزایش یافت. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳۳۶ دلار و ۶۰ سنت رسید.

 

داده‌ها نشان داد که شاخص هزینه‌های مصرف پس از افزایش ۲.۷ درصدی در آوریل، ۲.۶ درصد افزایش یافته است و تورم ماه مه مطابق با انتظارات اقتصاددانان بود.

 

ایپ جان رانگ، استراتژیست بازار گفت آخرین داده‌های تورم ایالات‌متحده در ذهن سرمایه‌گذاران تازه باقی می‌ماند، به طوری که داده‌ها مطابق با اجماع هستند و به طور کلی تأثیر چندانی بر انتظارات نرخ فعلی بازار برای شروع روند تسهیل فدرال رزرو در ماه سپتامبر نداشته است، اما هرگونه شکست در دفاع از سطح ۲۲۸۰ دلار آمریکا ممکن است راه را برای حرکت قیمت طلا به سمت ۲۲۰۰ دلار بعدی هموار کند.

 

بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله‌گران با احتمال ۶۳ درصد کاهش نرخ اول در ماه سپتامبر قیمت‌گذاری می‌کنند. نرخ بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد.

 

تمرکز بازار به اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز سه‌شنبه و پس از آن صورتجلسه آخرین نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو در روز چهارشنبه و داده‌های بازار کار ایالات‌متحده در اواخر هفته تغییر می‌کند.

 

کارشناسان اظهار کردند اگرچه خرید‌های بانک مرکزی در ماه‌های اخیر کند شده است، اما ما معتقدیم که بانک‌های مرکزی بازار‌های نوظهور به تنوع بخشیدن به ذخایر خود به طلا ادامه خواهند داد.

 

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با قیمت ۲۹.۱۲ دلار ثابت بود، پلاتین ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۹۹۰.۹۰ دلار رسید و پالادیوم با ۱.۱ درصد افزایش به ۹۸۲.۶۲ دلار رسید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.