پای بانک مرکزی به جنجال ۱۰۰ میلیاردی رائفی پور کشیده شد

انتشار اسناد مالی موسسه رائفی پور واکنش هایی را به همراه داشته است. بانک مرکزی برای عوامل بانکی خط و نشان کشید اما انتشار دهنده این اسناد از فرزین خواست تا با افراد متخلف در پرونده پولشویی برخورد جدی صورت گیرد.

به گزارش پیامدنیوز به نقل از اطلاعات آنلاین، انتشار بخشی از اطلاعات مالی موسسه مصاف تحت مدیریت علی اکبر رائفی پور در فضای مجازی واکنش هایی را به همراه داشته است.

در همین حال، محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی با تشکیل نشستی فوری با حضور معاونان و مدیران مربوطه به این اقدام واکنش نشان داد و با تاکید بر خلاف قانون بودن این اقدام نادرست از سوی هر فرد و جریانی، دستور پیگیری فوری و بررسی ابعاد مختلف آن را صادر کرد و گفت: اگر محرز شود ارسال اطلاعات مالی این موسسه از طرف شبکه بانکی بوده باشد با عاملان این اقدام غیرقانونی شدیدا برخورد خواهد شد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه صیانت و حفاظت از حساب ها، سپرده ها و تراکنش های بانکی افراد و موسسات، از وظایف اصلی بانک های عامل محسوب می شود به معاونین فناوری های نوین، حقوقی و رئیس مرکز حراست بانک مرکزی دستور داد ضمن بررسی دقیق ابعاد فنی چگونگی دسترسی و انتشار غیرقانونی اطلاعات مالی این موسسه، گزارش کاملی از این موضوع و افراد ذیربط به قید فوریت تهیه و ارائه کنند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: با متخلفان این اقدام غیرقانونی در هر سمت و مقامی که باشند قطعا طبق ضوابط قانونی، برخورد قاطع صورت می‏ گیرد.

از سوی دیگر، جلیل محبی که از وی به عنوان منتشر کننده اسناد مالی موسسه مصاف نام برده شده است، در واکنش به دستورات فوری فرزین درباره انتشار اسناد مالی این موسسه، نوشت: به جای برخورد با افرادی که در بانک ها با هیئت تحقیق و تفحص بانک ها همکاری کرده اند باید با افرادی که وظایف خود را در زمینه پول شویی انجام نداده اند، برخورد کنید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.