هوش مصنوعی جایگزین انسان‌ها در پست‌های پایین می‌شود

مدیر عامل شرکت ملی انفورماتیک گفت: هوش مصنوعی ایجاد شده تا جایگزین انسان‌ها در پست‌های سطح پایین باشد.

به گزارش پیامد‌‌ نیوز، به نقل از ایبنا؛ علیرضا ماهیار؛ مدیر عامل شرکت ملی انفورماتیک در رونمایی از آکادمی شرکت ملی انفورماتیک (آکادینو) گفت: بر اساس آماری که استخراج کرده‌‎ایم، حدود ۱.۵ میلیون نفر در فین‌تک مالی کار می‌کنند، که این تعداد نیرو با توجه به ظرفیت سیستم شکاف قابل توجهی دارد.

وی افزود: هوش مصنوعی ایجاد شده تا جایگزین انسان‌ها در پست‌های سطح پایین‌ باشد و انفورماتیک نیز به این سمت حرکت کرده به نوعی انفورماتیک با حدود ۳۴۰۰ متخصص خود به عنوان یک فروشنده عمل کرده است و همچنین با توجه با خروج نخبگان این آکادمی می‌تواند به آموزش و جذب نیرو اقدام کند.

مدیر عامل شرکت ملی انفورماتیک تاکید کرد: در سایر دانشگاه نیز همکاری‌هایی صورت گرفته است و بر اساس همکاری که با دانشگاه‌های مختلف داریم بیش از هزار متخصص شناسایی شده که این نوید می‌دهد آینده روشنی در بکارگیری نخبگان در سیستم بانکی کشور مانند فناوری پرداخت، امنیت، هوش دیجیتال و… خواهیم داشت و فرایند جذب و به کار گیری این نیرو‌ها را باقدرت پیش خواهیم برد.

 

جذب نخبگان رسالت مهم ملی انفورماتیک است

نسترن حق جو؛ مدیر آکادمی شرکت ملی انفورماتیک در رونمایی از آکادمی این شرکت (آکادینو) گفت: تغییرات فناورانه‌ای در جهان رخ داده که برای همراهی با این تغییرات نیاز به نیروی انسانی قوی داریم و در آکادمی مفهومی را دنبال می‌کنیم با عنوان یادگیرنده مادام العمر و این موضوع را با هوش مصنوعی پیش می‌ببریم.

 

وی افزود: ما برنامه برای ورود به دانشگاه خواهیم داشت و دوره کارآموزی برگزار می‌کنیم تا دانشجو، آینده حرف خود را برای توسعه اقتصاد ترسیم کند و زیست بوم کشور را زنده نگه داریم و مانع خروج نخبگان از کشور شویم.

مدیر آکادمی شرکت ملی انفورماتیک تاکید کرد: این شرکت جذب نخبگان به سمت خود را یکی از رسالت‌های خود می‌داند، تا نیروی انسانی به سازمان تعهد داشته باشد، ما می‌خواهیم پلتفرمی ایجاد کنیم تا افراد تجربه‌های خود را بازنشر کنند تا دراین آکادمی شتاب‌دهنده باشیم.

 

دستاوردهای خوب نظام بانکی در بخش مشتریان و خدمات 

علی دیوان دری؛ مدیر عامل سابق بانک‌های ملت و پارسیان گفت: جای افتخار دارد که نطام بانکی در شرایط بسیار سخت به موفقیت‌های بزرگ در زمینه‌های مختلف رسیده که مطمئنا در این راه زحمات بسیاری کشیده شده است. بخشی از محدودیت‌های ما بین المللی است که از گذشته وجود داشته و تا امروز هم ادامه داشته؛ با این وجود نظام بانکی دستاورد‌های زیادی به خصوص در بخش مشتریان و خدمات که جزو کشور‌های پیشرو هستیم، داشته‌ است.

مدیر عامل سابق بانک ملت بیان کرد: به عنوان مثال بسیاری از مردم می‌توانند با موبایل امور بانکی را انجام دهند که در این بخش به کمک متخصصین اتفاقات بزرگی رقم خورده و پیشرو هستیم. با وجود تمام محدودیت‌ها، رشد و پیشرفت و موفقیت‌های بزرگی ایجاد شده و در واقع، تکنولوژی‌های نو و نوظهور باید جایگزین نسل قبلی شوند.

دیوان دری تاکید کرد: همچنین به مهارت، تخصص و توانبخشی بیشتری نیاز داریم تا نسل جدید مسئولیت‌های بزرگ را به دست بگیرند که این کار از عهده شرکت ملی انفورماتیک بر خواهد آمد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.