چینی‌ها تیک تاک را به آمریکا نمی‌فروشند

شرکت چینی بایت دنس مالک شبکه اجتماعی تیک تاک به مصوبه مجلس سنای آمریکا درباره واگذاری این پلتفرم به آمریکایی ها واکنش نشان داد.

به گزارش پیامد نیور، اطلاعات آنلاین نوشت: به نقل از بلومبرگ، شرکت چینی بایت‌دَنس که مالک شبکه اجتماعی تیک‌تاک است، اعلام کرد حاضر به فروش این پلتفرم در آمریکا نیست و ترجیح می‌دهد دولت آمریکا استفاده از آن را در این کشور ممنوع کند.

موضع شرکت بایت‌دنس پس از آن رسانه‌ای شد که رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه این هفته مصوبه مجلس سنای واشینگتن در مورد ممنوع شدن استفاده از این پلتفرم در آمریکا یا وادار شدن شرکت چینی به فروش آن را امضا و تأیید کرد.

بر اساس قانونی که جو بایدن امضا کرد، بایت‌دنس ۹ تا ۱۲ ماه مهلت دارد تیک‌تاک در آمریکا را واگذار کند وگرنه ممنوع خواهد شد.

«چهار منبع نزدیک به بایت‌دنس»، روز جمعه هفتم اردیبهشت، به رویترز گفتند الگوریتم‌هایی که اساس کار تیک‌تاک است، پایه اصلی عملیات کلی شرکت بایت‌دنس است و نمی‌توان برنامه و الگوریتم‌ها را فروخت.

 

اکثریت اعضای مجلس نمایندگان و سناتورهای آمریکایی در دوره اخیر با افزایش انتقاد از تیک‌تاک، معتقدند این اپلیکیشن به خطری برای امنیت ملی آمریکا تبدیل شده است.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.