آمریکا به اجبار ۴۳ میلیون دلار به حساب ایران واریز کرد

دولت آمریکا براساس رای صادره دیوان داوری دعاوی ایران- آمریکا به اجبار مبلغ ۴۳ میلیون دلار به حساب جمهوری اسلامی ایران در لاهه واریز کرد.

به گزارش «پیامدنیوز» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در بخشی از اطلاعیه مرکز امور حقوقی بین‌المللی آمده است: در پرونده الف-15 با موضوع نقض تعهدات دولت آمریکا مبنی بر ترتیب انتقال اقلام غیرنظامی ایران مطابق با بیانیه الجزایر، دیوان داوری دعاوی ایران- آمریکا رأی شماره 604 را به نفع ایران صادر و دولت آمریکا را محکوم به پرداخت خسارت وارد شده به دولت جمهوری اسلامی ایران کرده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: متعاقب پیگیری های مکرر و مصرانه صورت گرفته توسط مرکز امور حقوقی بین‌المللی معاونت حقوقی رئیس جمهور در جهت احقاق حقوق ایران براساس رأی صادره، مبلغ 43 میلیون دلار از سوی دولت آمریکا بابت اصل محکوم‌به و بهره آن تا زمان اجرای رای به حساب جمهوری اسلامی ایران نزد بانک هلندی در لاهه واریز شد.

گفتنی است در سال جاری آمریکا در عرصه حقوق بین‌الملل در برابر ایران متوجه شکست‌های پی‌درپی شده است که مهمترین آن محکومیت تاریخی آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری در پرونده بعضی اموال ایران بود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.