قاتل سریالی نوزادان دوباره احضار شد: من شیطانم! +عکس

پرستار بریتانیایی که به جرم قتل هفت نوزاد به حبس ابد محکوم شده است بار دیگر به اتهام تلاش برای قتل یک نوزاد دختر محاکمه خواهد شد.

به گزارش «پیامدنیوز» به نقل از یورونیوز، لوسی لتبی، پرستار بریتانیایی که به جرم قتل هفت نوزاد به حبس ابد محکوم شده است بار دیگر به اتهام تلاش برای قتل یک نوزاد دختر محاکمه خواهد شد.

این پرستار ۳۳ ساله ماه گذشته در زمینه قتل هفت نوزاد و تلاش برای قتل شش نوزاد دیگر مجرم شناخته شد. این در حالی است که هیات منصفه در شش فقره از اتهام‌های تلاش به قتل نوزادان نتوانسته بود به نتیجه مشخصی برسد.

دادستانی منچستر روز دوشنبه به دادگاه اطلاع داد که لوسی لتبی را بار دیگر بابت یکی از این اتهام‌ها که هیات منصفه در مورد آنها به نتیجه نرسید تحت تعقیب قضایی قرار خواهد داد. این در حالی است که دادستانی تصمیم گرفته است پنج مورد دیگر از اتهام‌های تلاش به قتل نوزادان را مورد پیگیری مجدد قرار ندهد.

اتهامی که دادستانی برای آن تصمیم به تعقیب مجدد لوسی لتبی گرفته است به تلاش برای قتل یک نوزاد دختر در ماه فوریه سال ۲۰۱۶ بر می‌گردد.

محاکمه مجدد لوسی لتبی به دلیل تعداد زیاد پرونده‌های قضایی به روز ۱۰ ژوئن سال ۲۰۲۴ موکول شده است. انتظار می‌رود که محاکمه مجدد او بین دو تا سه هفته طول بکشد.

لوسی لتبی ماه گذشته به چند بار حبس ابد محکوم شد. محکومیت قضایی او به چند بار حبس ابد در تاریخ قضایی بریتانیا کم‌سابقه محسوب می‌شود. او چهارمین زنی است که در بریتانیا به چند بار حبس ابد محکوم شده است.

این پرستار بریتانیایی به طور رسمی درخواست تجدیدنظر در محکومیت خود را ارائه کرده اما هنوز زمان رسیدگی به پرونده او در دادگاه تجدیدنظر مشخص نشده است.

پیش تر اعلام شده بود: پلیس در حین بازرسی خانه لتبی، مجموعه‌ای از یادداشت‌های دست‌نویس را پیدا کرد که به‌طور مثال روی یکی از آن‌ها نوشته شده بود: «من شیطانم، من این کار را کردم.» دادستانی بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که او بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ به طور مخفیانه به ۱۳ نوزاد در بخش نوزادان بیمارستان کنتس چستر حمله کرده بود. دادستان‌ها استدلال کردند که قصد او این بود که نوزادان را بکشد در حالی که همکارانش را فریب می‌داد تا فکر کنند علت مرگ طبیعی است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.