دولت رئیسی گندمکاران را بلاتکلیف رها کرد

در حالی که برخی از گندمکاران 5 ماه پیش گندم خود را به سیلوهای دولتی تحویل داده اند اما هنوز تکلیف تسویه حساب با آن ها مشخص نیست.

به گزارش «پیامدنیوز»، هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران در گفت وگویی در سیما گفت:‌ 48 هزار میلیارد تومان پولی را که گفته بودند تا پایان شهریور پرداخت می شود را هنوز پرداخت نکرده اند.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: پایان شهریور که دولتی ها برای پرداخت پول گندمکاران گفته بودند، رسید و مطالبات کشاورزان پرداخت نشد در حالی‌که بر اساس قانون دولت موظف است 24 ساعت پس از تحویل گندم پول کشاورز را بپردازد.

هاشمی افزود: کلا 155 هزار میلیارد تومان باید به کشاورزان گندمکار بپردازند که 110 هزار میلیارد تومان پرداخت شده است و تکلیف بقیه بدهی هنوز مشخص نیست.

این مسئول افزود: این در حالی است که برخی از گندمکاران 5 ماه پیش گندم خود را به سیلوهای دولتی تحویل داده اند و در برخی استان ها هم پول گندم به صورت علی الحساب پرداخت شده است.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران افزود:‌ بر اساس تبصره دو قانون شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی، شرکت بازرگانی دولتی و سازمان مرکزی تعاون روستایی موظفند نهایتا 24 ساعت پس از تحویل گندم، پول کشاورزان را بپردازند.

وی ادامه داد: در تبصره 3 این قانون هم تاکید شده است که در صورت دیرکرد در پرداخت، باید پول کشاورز به همراه سود بر پایه بلند مدت محاسبه و پرداخت شود.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه عدم پرداخت به هنگام پول گندمکاران باعث دلسردی آنها شده است، گفت: کشاورزان امسال در بدترین شرایط آب و هوایی و وضعیت اقتصادی این افتخار ملی را خلق کردند که وظیفه دولت بود حداقل پول آنها را به موقع پرداخت کند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.