آذربایجان درباره جنگ فرمان جدید صادر کرد

جمهوری آذربایجان علیراغم تهدید اخیرش علیه ارمنی ها، تصمیم جدیدی برای جنگ اتخاذ کرد.

ایسنا نوشت: وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد توافق در خصوص تعلیق عملیات نظامی در قره‌باغ حاصل شده و حملات از ساعت یک عصر به وقت محلی متوقف شده است.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز گذشته و پس از متهم‌کردن نیروهای ارمنی مستقر در قره‌باغ به یک بمب‌گذاری که منجر به کشته‌شدن هفت پلیس این کشور شد، از آغاز «اقدامات ضدتروریستی» در خانکندی، مرکز قره‌باغ خبر داد. این در حالی است که مقام‌های ارمنی ساکن قره‌باغ کوهستانی اعلام کردند آتش‌بس و پیشنهادهای فرماندهی صلح‌بانان روسیه را پذیرفته‌اند.

باکو می‌گوید توافق آتش‌بس، خروج یگان‌های نظامی ارمنستان، منحل‌کردن تشکل‌های نظامی در قره‌باغ و خلع سلاح آن‌ها را شامل می شود.

خبرگزاری آذربایجان نیز اعلام کرد که فردا نشستی با نمایندگان ارمنی در قره‌باغ برگزار و مسئله ادغام مجدد آن‌ها بررسی خواهد شد.

باکو می‌گوید تنها اهداف نظامی را در قره‌باغ هدف قرار داده اما مقام‌های محلی خبر داده‌اند در این عملیات، چند غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند.

«الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان گفته بود «اقدامات مقابله با تروریسم زمانی پایان می‌یابد که ارمنی‌ها سلاح بر زمین بگذارند و خلع سلاح شوند».

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.