این ماده مخدر ۸۰۰ برابر بیشتر از حشیش مغز را تخریب می‌کند!

ماده مخدر «کمکیال» که به تازگی رواج پیدا کرده، تا ۸۰۰ برابر از مواد سنتی مانند حشیش قوی‌تر و اثرگذاری مخرب‌تری دارد.

به گزارش «پیامد نیوز» به نقل از ایسنا، کارشناس پلیس مبارزه با موادمخدر استان اصفهان با اعلام اینکه ماده مخدر «کمکیال» که به تازگی رواج پیدا کرده، تا ۸۰۰ برابر از مواد سنتی مانند حشیش قوی‌تر و اثرگذاری مخرب‌تری دارد و متأسفانه جدیداً به‌صورت فله‌ای و در بسته‌بندی‌های دست‌ساز در بازار قاچاق مشاهده می‌شود، گفت: این ماده در اولین‌بار مصرف، فضای بیوشیمی مغز مصرف‌کننده را دچار تغییر می‌کند.

سرهنگ مجید طاهرزاده درخصوص مخدری که به تازگی رواج پیدا کرده و متقاضیان آن افزایش پیدا کردند، اظهار کرد: ماده روان‌گردان «کمیکال» از طبقه مواد جدید روان‌گردان موسوم به (ان، پی، اس)‌ها است، از آنجایی‌که این ماده بسیار قدرتمند و قوی عمل می‌کند، وعده‌های مصرفی آن برای انسان در حد میکروگرم تعریف شده است، ازاین‌رو چون میکروگرم در حد میکروسکوپ است و با چشم غیرمسلح قابل‌دیدن نیست برای فروش آن مجبور هستند که آن را به‌صورت اسپری روی گیاهان یا مواد دیگری اسپری کنند.

وی با اعلام اینکه این ماده کاملاً سنتزی و شیمیایی و توسط انسان با فرمول جدیدی تهیه شده است، افزود: به گفته کارشناسان این ماده تا ۸۰۰ برابر از مواد سنتی مانند حشیش قوی‌تر و اثرگذاری مخرب‌تری دارد و متأسفانه جدیداً به‌صورت فله‌ای و در بسته‌بندی‌های دست‌ساز در بازار قاچاق مشاهده می‌شود. افراد آن را به‌عنوان ماده گیاهی خریداری و مصرف می‌کنند، به همین دلیل کمیکال ظاهری گیاه گونه دارد، ولی در اصل یک ماده شیمیایی است که روی گیاه‌های متفاوتی اسپری شده و گاهی اوقات با عنوان‌های رایحه‌درمانی در بسته‌بندی‌های سه گرمی به بازار قاچاق عرضه می‌شود.

این کارشناس پلیس مبارزه با موادمخدر استان اصفهان درباره عوارض این ماده تصریح کرد: از عوارض این ماده می‌توان به اعتیادآوری قدرتمند و روان‌گردان شیمیایی نام برد که مستقیماً بر روی سلول‌های خاکستری مغز اثرات بسیار مخربی دارد.

وی درباره نحوه مصرف این ماده، توضیح داد: نحوه مصرف این ماده در داخل سیگار و به‌ صورت تدخین صورت می‌گیرد و فرد در اوایل مصرف با مقدار و دوز بسیار کمی از آن دچار حالات بسیار سنگینی از مصرف مواد مخدر می‌شود.

طاهرزاده درباره اثرات اولیه این ماده، گفت: اثرات اولیه مصرف این ماده عبارت‌اند از افزایش فشارخون، افزایش تعداد ضربان قلب، افزایش درجه حرارت بدن، خشکی دهان و حالت پریشان‌احوالی و ناآرامی. به دلیل قدرت بسیار زیاد تخریب کمیکال بر روی مغز فرد مصرف‌کننده بعد از مدت کوتاهی شدیداً به آن اعتیاد پیدا کرده و دچار افسردگی پریشان‌احوالی بی‌خوابی تنش اضطراب می‌شود. همچنین مصرف کننده رفتارهای شعف‌گونه از جمله پرحرفی، پر اشتهایی، پر جنب‌وجوشی از خود نشان می‌دهد و البته رفتارهای خارج از کنترل هیجانی مانند خندیدن‌های بسیار زیاد یا خشمگین شدن و عصبانی شدن‌های متناوب و پی‌درپی از اثرات این ماد مخدر است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه به‌خاطر وسعت آسیب و حمله کمیکال به بخش هوشیاری مغز و توانایی‌های مغزی مصرف‌کنندگان کارشناسان معتقدند که درمان آن بسیار مشکل و عوارض حاصل از آن تقریباً غیرقابل‌بازگشت و درمان است.

این کارشناس پلیس مبارزه با موادمخدر استان اصفهان هشدار داد: این ماده باعث بروز بیماری‌های شدید روانی از جمله اسکیزوفرنی خواهد شد، ماده کمیکال بسیار قدرتمند روی مغز اثر می‌گذارد و حتی در اولین‌بار مصرف فضای بیوشیمی مغز مصرف‌کننده را دچار تغییر کرده و حالات روانی و رفتاری آن را شدیداً تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.