وعده تاج برای معرفی سرمربی تیم امید

رییس فدراسیون فوتبال ایران از انتخاب و معرفی سرمربی تیم فوتبال امید در هفته جاری خبر داد.

به گزارش پیامدنیوز، پس از جلسه ستاد عالی بازی‌های آسیایی، نشست فوق العاده‌ای با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال در خصوص تیم امید در محل کمیته برگزار شد.

این نشست که با حضور محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته، سیدمناف هاشمی دبیر کل و سرپرست کاروان اعزامی به هانگژو، نصراله سجادی مشاور عالی کمیته، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، مهدی محمدنبی نائب رئیس فدراسیون، امیر قلعه‌نوعی سرمربی تیم ملی بزرگسالان و حبیب کاشانی برگزار شد، ضمن معرفی حبیب کاشانی به‌عنوان مدیرتیم ملی امید، مقرر شد تا طی هفته جاری جهت حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو برنامه‌ها اعلام و سایر ارکان تیم امید معرفی شوند.

در خاتمه این نشست، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال بیان کرد: امروز جلسه‌ای در کمیته ملی المپیک برگزار شد که موضوع آن تیم امید بود. پیش از این نمی‌توانستیم اردوی تیم امید را به لحاظ برپایی مسابقات لیگ تشکیل بدهیم، لذا در اولین فرصت این نشست برگزار شد تا زمینه لازم برای انتخاب سرمربی و کادر تیم مهیا شود. در ادامه راه می‌بایست چهار پنج هفته از لیگ را ببینیم تا بازیکنان را انتخاب و معرفی کنیم چرا که ستاد بازی‌ها باید اسامی بازیکنان را داشته باشد که بین آنها یک تعدادی در نهایت انتخاب شوند که مسئولیت این مهم نیز برعهده سرمربی است.

وی تصریح کرد: سرمربی تیم امید قطعاً داخلی است و گزینه‌هایی هم در این خصوص مطرح شده که در همین هفته جاری نسبت به انتخاب و معرفی آن اقدام خواهیم کرد. همانطور که گفتم با توجه به در پیش بودن بازی‌های آسیایی و کسب سهمیه المپیک، طی همین هفته جلسه‌ای در این خصوص برگزار و ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت نفرات مورد نظر در نهایت سرمربی انتخاب می‌شود.

تاج خاطر نشان کرد: حبیب کاشانی به‌عنوان مدیر تیم معرفی شد ولی در خصوص سرپرست و کادر فنی، این هفته تصمیم گیری نهایی انجام و نتیجه را اعلام می‌کنیم.

تاج در خصوص دلایل تاخیر در معرفی سرمربی و برنامه‌های تیم امید گفت: این که فدراسیون فوتبال عجله‌ای نشان نمی‌داد برای این بود که زمانش را مناسب نمی‌دید، ولی الان ما شرایط رافراهم دیدیم چرا که درگیر لیگ بودیم و مجالی برای برگزاری اردو نبود. فوتبال با بقیه رشته‌ها تفاوت دارد، چرا که فوتبال الان اوج مسابقات لیگش را دارد و همه بازیکنان را که ما باید انتخاب کنیم از دل لیگ بیرون می‌آیند. اکنون در لیگ برتر یا دسته یک عده‌ای برای قهرمانی و عده‌ای برای بقا می‌جنگند و مسابقات حساسیت بالای خودش را دارد. به همین دلیل امروز فرصت مناسبی بود تا با حضور در کمیته در این باره تصمیم گیری شود.

وی در خصوص پشتیبانی و حمایت از تیم امید اظهار داشت: در جلسه امروز در این باره هم صحبت شد. مجموعه‌ای داریم که برای تدارکات و پشتیبانی تیم مناسب است.

تاج یادآور شد: زمین چمن شماره ۲ که دو زمین مناسب و امکانات بسیار خوبی دارد نیز طبق جلسه امروز تصمیم گرفته شد تا در اختیار تیم امید قرار بگیرد. همه گونه حمایت در خصوص مسابقات تدارکاتی و پشتیبانی که می‌توانیم برای این تیم داشته باشیم نیز انجام خواهیم داد؛ بخصوص که حریفان قدرتمندی مثل ژاپن، کره جنوبی، عربستان را نیز پیش رو داریم. این کشورها هزینه‌های خاصی برای تیم امیدشان انجام می‌دهند به همین دلیل ما هم باید پشتیبانی‌های لازم را داشته باشیم و حتما نتایج بهتری نسبت به دوره‌های قبل خواهیم گرفت.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.