اصغر فرهادی در ایتالیا تجلیل می‌شود

موزه ملی سینمای ایتالیا در شهر تورین با دعوت از اصغر فرهادی برای برگزاری یک مسترکلاس، از این کارگردان ایرانی تقدیر خواهد کرد.

فریده مسعودی: اصغر فرهادی کارگردان ایرانی ضمن برگزاری مسترکلاس در موزه ملی سینمای ایتالیا در شهر تورین از سوی این نهاد سینمایی مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

در بیانیه رسمی موزه سینما آمده است اعلام شده است که کارشناسان حاضر در نشست، مهم‌ترین مراحل زندگی فرهادی را با حضور خودش مرور می‌کنند و در ادامه نوشته‌اند:«ایران معاصر، حقوق، سینما و رویارویی با وقایع جاری مضامینی هستند که از رئالیسم اجتماعی و روانشناختی ظریف سینمای او بیرون می‌آیند. فیلم‌های او متعهد، همدل و واقع‌گرا هستند و می‌دانند چگونه پویایی متناقض جامعه‌ای را که از میان حوادث کوچک زندگی روزمره دچار چند دستگی شده را بازگو کنند.»

فرهادی مسترکلاس خودرا در موزه ملی سینمای ایتالیا در ساختمان تاریخی «مول آنتونلیانا» در شهر تورین در روز دوشنبه ۱۷ آوریل ۲۰۲۳ (۲۸ فروردین) ساعت ۱۹:۰۰ برگزار می‌کند.

برنده دو جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی در سال ۲۰۱۲ با فیلم «جدایی» (همچنین خرس طلایی در برلین) و در سال ۲۰۱۷ با فیلم «فروشنده»، که خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی در برلین در سال ۲۰۰۹ با فیلم «درباره الی» و جایزه بزرگ کن ۲۰۲۰ با «قهرمان» را در کارنامه دارد، بدون شک یکی از شناخته شده ترین و مورد تمجیدترین سینماگران ایرانی در جهان است.

اصغر فرهادی اخیرا ریاست هیات داوران جشنواره فیلم زوریخ و لوکزامبورگ را بر عهده داشته و سال گذشته در جشنواره کن یکی از داوران اصلی بود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.