خوراکی‌های مورد علاقه بیل‌ گیتس، استیو جابز و ایلان ماسک چیست؟

اینکه افراد سرشناس جهان روز خود را چگونه آغاز می‌کنند و از چه مواد خوراکی با رژیم غذایی پیروی می‌کنند، همواره یکی از موضوعات جذاب بوده است.

به گزارش پیامدنیوز یه نقل از ایسنا، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، گفته است که به قدری کوکای رژیمی را دوست دارد که روزی سه یا چهار نوشابه می‌نوشد. به طوری که اوایل امسال، جوردی کروز، سرآشپز ستاره میشلن، گفت که گیتس یک بار کل رستوران او را برای دو روز رزرو کرد و فقط یک کوکای رژیمی سفارش داد.

عادات غذایی گیتس خیلی بهتر از میلیاردرهای دیگر نیست. او گفته که برای صبحانه پاف کاکائو می‌خورد. اگرچه همسر سابقش ملیندا گیتس در گذشته گفته بود که او وعده غذایی اصلی را به کلی حذف می‌کند. او همچنین ظاهرا چیزبرگر را دوست دارد. سایت ردیت در سال ۲۰۱۶، وقتی از گیتس در مورد ساندویچ مورد علاقه‌اش پرسیده شد، پاسخ داد: چیزبرگر، چیزبرگر، چیزبرگر.

در سریال نتفلیکس «درون مغز بیل»، گیتس در مورد علاقه خود به نوشیدنی پودری «تانگ» اشاره کرد و گفت: من یک بطری تانگ می‌خریدم که یک نوشیدنی شیرین پرتقالی است. تانگ نارنجی را روی دستم می‌ریختم و آن را از روی دستم لیس می‌زدم.

استیو جابز، بنیانگذار اپل به خاطر عادات غذایی خاص خود معروف بود. براساس بیوگرافی که والتر ایزاکسون از او نوشته، او گاهی اوقات تنها یک یا دو غذا را در یک زمان، برای هفته‌ها می‌خورد. در یک مقطع، رژیم غذایی او کاملاً هویج و سیب بود. در زمان دیگری، او یک میوه‌خوار بود و فقط میوه، سبزیجات، آجیل، دانه‌ها و غلات می‌خورد.

جابز به ایزاکسون گفت که وقتی در کالج رید دانشجوی سال اول بود، گوشت را کنار گذاشت و بعداً غلات و شیر را هم کنار گذاشت. جابز ظاهراً فکر می‌کرد که رژیم گیاهخواری او باعث می‌شود که هیچ نوع بویی از بدنش منتشر نکند. در کتاب ایزاکسون آمده است که بنیانگذار اپل معتقد بود که در نتیجه نیازی به استفاده منظم از دئودورانت یا دوش گرفتن ندارد.

گاهی اوقات جابز چندین روز کم خواری می‌کرد که به گفته او این کار باعث ایجاد احساس رضایت در او می‌شد. در سال ۲۰۰۳، زمانی که جابز به سرطان لوزالمعده مبتلا شد، سعی کرد از طریق رژیم غذایی خود، با خوردن مقدار زیادی میوه و هویج، خود را درمان کند. پنج سال بعد، او پس از برداشتن بخشی از پانکراس، ماهی و پروتئین‌های دیگر را دوباره به رژیم غذایی خود وارد کرد. اما تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۱، بنیانگذار اپل یک رژیم غذایی عمدتا مایع داشت.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا هم رژیم غذایی سالمی ندارد. به طوریکه او گفته است: اگر راهی وجود داشت که نمی‌توانستم غذا بخورم تا بتوانم بیشتر کار کنم، غذا نمی‌خوردم. ماسک عادت دارد صبحانه را حذف کند یا برای شروع روزش شکلات مارس یا دونات بخورد.

به گزارش Entrepreneur، ماسک در سال ۲۰۱۷ گفت: من سعی می‌کنم مواد شیرین را کاهش دهم و باید یک املت و قهوه بخورم. اما به نظر نمی‌رسد که او این عادت را زیاد مهار کرده باشد. این میلیاردر ماه گذشته در توییتر گفت که هر روز صبح یک دونات می‌خورد.

ماسک در سال ۲۰۲۰ به جو روگان گفت: من ترجیح می‌دهم غذاهای خوشمزه بخورم و زندگی کوتاه‌تری داشته باشم. ناهار هم به همان اندازه صبحانه برای ماسک بی‌اهمیت است. این میلیاردر گفت هرچه دستیارش در طول جلسات برای او بیاورد، در عرض پنج دقیقه آن را خواهد خورد.

در عوض، ماسک بر روی شام تمرکز می‌کند. ماسک در سال ۲۰۱۵ گفت که غذاهای مورد علاقه‌اش فرانسوی و باربیکیو است. به نظر می‌رسد ماسک نیز مانند گیتس از طرفداران کوکای رژیمی باشد. سال گذشته، ماسک عکسی را در توییتر منتشر کرد که به گفته خودش میز کنار تختش است. تصویر شامل چهار قوطی کوکای رژیمی بدون کافئین بود. ماسک طی سال‌ها چندین بار علاقه خود را به این نوشیدنی ابراز کرده است. در سال ۲۰۲۲، او در توییتی نوشت که برایش مهم نیست که کوکای رژیمی امید به زندگی‌اش را کاهش دهد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.