مسی به باشگاه صدتایی‌ها پیوست/ ستاره آرژانتینی در تعقیب علی دایی

لیونل مسی با هت‌تریک در دیدار دوستانه آرژانتین مقابل کوراسائو از مرز ۱۰۰ گل ملی عبور کرد.

به گزارش پیامدنیوز، تیم ملی آرژانتین در دیداری دوستانه موفق شد کوراسائو را با نتیجه ۷-۰ شکست دهد. لیونل مسی ستاره اول تیمش در این دیدار بود که در نیمه اول ۳ گل زد و هت‌تریک کرد. گل اول لئو در دقیقه ۲۰ این دیدار از اهمیت بسیاری برخوردار بود. او با زدن این گل، شماره گل‌های ملی خود را سه‌رقمی کرد و با زدن دو گل دیگر به سومین بازیکن تاریخ تبدیل شد که بیش از ۱۰۰ گل ملی دارد.

به نقل از خبرورزشی، ستاره ۳۵ ساله تیم ملی آرژانتین حالا در کنار علی دایی (ایران) و کریستیانو رونالدو (پرتغال)، تنها بازیکنان تاریخ فوتبال هستند که در بازی‌های ملی بیش از ۱۰۰ گل به ثمر رسانده‌اند. علی دایی، مهاجم اسبق فوتبال ایران، اولین بازیکنی بود که توانست به چنین رکوردی دست پیدا کند و سپس رونالدو با در پیش گرفتن یک روند گلزنی شگفت‌انگیز به او رسید و حالا با ۱۲۲ گل، بهترین گلزن ملی جهان است. حالا لیونل مسی هم تلاش می‌کند تا با عبور از علی دایی (۱۰۹ گل) در یک‌قدمی رونالدو قرار گرفته و برای این عنوان مهم با کریس به رقابت مستقیم بپردازد.

لیونل مسی با ۱۰۲ گل بهترین گلزن ملی آرژانتین هم به حساب می‌آید. او تنها ۷ گل با علی دایی فاصله دارد و به نظر می رسد به زودی به این رکورد خواهد رسید.

علی دایی بعد از اینکه کریس رونالدو رکورد او را شکست، پیامی برای CR7 در اینستاگرامش منتشر کرد و رونالدو هم جواب او را داد. حالا به نظر می رسد که دایی کم کم باید آماده باشد تا پیامی برای مسی و شکستن رکوردش توسط بهترین بازیکن تاریخ فوتبال بفرستد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.